Historie sushi

Sushi patří mezi nejoblíbenější pokrmy poslední doby. Přestože Restaurace Sushi slaví úspěch v posledních letech, jeho historie sahá mnohem dále, než mnozí z nás tuší. Sushi je tradičním japonským jídlem, které se servíruje více jak tisíc let. První zmínky o tomto pokrmu pocházejí ze 7. Století, kdy bylo v Asii plošně zakázáno konzumovat maso, jelikož pro Sushi se používají ryby.

Díky bohaté historii se v dnešní době můžeme těšit na rozmanitosti specialit, které byly tvořeny v minulých letech v různých částech Japonska. Hlavní ingrediencí sushi jsou syrové ryby, krevety, různé druhy zeleniny, houby, ovoce a další ingredience, které vás napadnou. Jelikož jsou hlavní surovinou čerstvé ryby a zelenina, je sushi velmi bohaté na vitamíny, proteiny a další zdraví prospěšné látky.

Za samotným vznikem sushi stojí tak trochu náhoda. Před tisíci lety se používala v Japonsku stará metoda kvašení, kdy japonští kuchaři balili do rýže nasolené rybí maso, které se tak mělo déle uchovat. Hlavním úkolem rýže bylo rybu pouze chránit a samotná rýže se tak nekonzumovala. Až jednoho dne si Japonci všimli, že obě dvě suroviny spolu tvoří neobyčejnou kombinaci a tak vznikla podoba sushi, tak jak jej známe dnes.

O hlavní propagaci a osvětu sushi se postaral v 19. století Hanaya Yohei, který inovoval výrobu sushi a začal jej podávat i s jinými mořskými plody. Vlastně stál i za vznikem prvního sushi fast food stánku, protože si byl vědom toho, že sushi se má vždy podávat čerstvé a tak se snažil, aby se k zákazníkovi dostal pokrm co nejrychleji. Největšího rozkvětu se však sushi kultura dočkala až v minulém století a tento rozkvět trvá do dnešních dní.

Na ochutnávku sushi můžete zaletět do jeho domoviny nebo si dopřát některé sushi variace i v našich městech, jako je Sushi Praha a o nic nepřijdete. Pokud večeříte rádi doma, oceníte jistě i

Sushi rozvoz, který je dnešním standardem pro většinu moderních restaurací. Přejeme dobrou chuť.

telefon
telefon 777 970 030