Jak se připravuje sushi

Správná příprava sushi je mnohem složitější než se na první pohled může zdát. Pokud máte ve svém městě Restaurace Sushi, jistě jste takovou přípravu viděli a víte, že k tomu potřebujete určité vybavení a trochu zručnosti. Pokud si na to netroufnete a přesto si chcete vychutnat sushi doma, můžete využít Rozvoz sushi, které nabízí téměř každá dobrá restaurace. Přestože Sushi Praha nabízí největší počet restaurací, i v menších městech se najdou velmi kvalitní podniky, které nabízí výborné sushi za velmi příznivé ceny.

Na správnou přípravu sushi potřebujeme japonské jídelní hůlky, bambusovou podložku na rolování, přístroj na vaření rýže, řasy nori, kvalitní rýži, wasabi, zázvor, ocet a suroviny, které máte rádi. Nesmíme zapomenout, že základem pokrmu sushi je vždy absolutní čerstvost surovin, neboť používáme syrové ryby, které nejsou tepelně ošetřeny.

Samotná příprava sushi je vcelku jednoduchá a záleží jen na vás jaký druh sushi si chcete doma připravit. Samozřejmě, že si můžete vybrat složitější druhy sushi, které jsou na přípravu těžší než jiné, ale každý kdo má trochu citu v rukách a trpělivost si s přípravou sushi hravě poradí.

Vybrat si můžete z klasického vzhledu sushi neboli rolky, jednoduchého sushi jako je nigiri, kdy se vytvaruje váleček rýže a na to se položí syrová ryba či zkusit zajímavou verzi sushi a tím je Temaki, kde se řasa nori neroluje, ale vytváří se z ní kornout, který je vyplněn surovinami. Rolovací sushi se připraví za pomoci rolovací podložky, na kterou se položí řasa nori. Na řasu rozprostřeme uvařenou rýži po celé její ploše. Následně přidáme trochu wasabi, pokud máme rádi ostřejší verzi sushi a doplníme zbytkem surovin, které jsme si připravili. Následně za pomoci rolovací podložky zabalíme řasu se surovinami do úhledného válečku.

Na přípravu sushi můžete použít i speciálně kované nože, které vám pomohou nakrájet sushi na úhledná kolečka, bez toho aniž by se porušila řasa. Stačí namočit špičku nože do vody a následně jemně bouchnout rukojetí nože do desky stolu, aby se voda rozprostřela po celé čepeli. Následně nakrájíme váleček a sushi máme hotové.

telefon
telefon 777 970 030