Jaké druhy sushi známe

Sushi je moderní pokrm, který si především v posledních letech získal oblibu po celém světě. Jenže někdy je velmi těžké se orientovat v různých nabídkách a druzích sushi, které nabízejí podniky a restaurace zaměřující se na tuto zdravou pochoutku. Restaurace Sushi jsou i u nás velmi rozšířené a kromě Sushi Praha, jej můžeme najít i v ostatních větších či menších městech. Některé restaurace nabízejí i Rozvoz Sushi až přímo k vám domů.

A jaké druhy sushi vlastně můžeme ochutnat? Sushi je velmi pestrý pokrm, který může být složen téměř z čehokoli. Záleží pak na lidské představivosti a chuti z čeho bude sushi vyrobeno. Klasické Japonské druhy sushi v sobě mají dokonalé vyvážení chutí, které se navzájem doplňují a to je celá podstata kvalitního sushi pokrmu. Nejrozšířenější a nejznámější druhy sushi jsou Maki, California Roll, Nigiri, Temaki, Sashimi, Gunkan. Pojďme se nyní blíže podívat na jednotlivé druhy sushi.

Sushi-Maki

Nejrozšířenější druh sushi, který se podává v každé dobré restauraci. Tvar připomíná klasickou rolku, která je tvořena pomocí bambusové podložky. Většinou je složeno z rýže, ryby a kouskem zeleniny. To vše je zabaleno v řase nori a servírováno na jednotlivá kolečka. K dispozici je sojová omáčka, křen wasabi a zázvor k neutralizování chutí z předchozího sousta.

Sushi-California roll

Je vyrobeno podobným způsobem jako Maki. Jediný rozdíl je ve způsobu rolování ingrediencí. Tedy vše je zabaleno do rýže namísto řasi, jako je tomu u Sushi-Maki.

Sushi-Nigiri

Velmi jednoduchá příprava nabízí vynikající chutě. Mokrou rukou vytvarujeme z rýže podlouhlý váleček, na který umístíme nakrájený kousek ryby, zeleniny či vejce. Opět podáváme se sojovou omáčkou, křenem a zázvorem.

Sushi-Temaki

Temaki Sushi má trošku jiný vzhled než je tomu běžné. Namísto toho, abychom rolovali řasu nori, tak z ní vytvoříme kornout, který doplníme zbylými surovinami.

Sushi – Sashimi

Jednoduchá příprava s jednoduchým stolováním, asi tak by se dalo charakterizovat Sushi-Sashimi. Syrová ryba nakrájená na tenké plátky je namáčena do sojové omáčky a wasabi.

Sushi-Gunkan

Stylová záležitost v miniaturním provedení ovšem s velmi výraznou chutí. O chutě se zde stará především kaviár, který je obtočen mořskou řasou, ale může se použít i tradiční porce ryb či pomazánka z ryb.

telefon
telefon 777 970 030