Jaké pití si objednat k sushi

Sushi je typickým japonským pokrmem, který se dnes stále více prosazuje i v jiných částech světa, včetně České republiky. I doma si můžete připravit sushi, jehož základem jsou nejen kvalitní ingredience, ale především správně uvařená rýže. Nejrůznější recepty na přípravu sushi najdete na internetu. Pokud budete chtít překvapit návštěvu u vás doma, měli byste také vědět, jako pití byste k sushi měli přichystat. Tato zkušenost se vám bude hodit i v případě, že se rozhodnete pro návštěvu některého sushi baru, kterých je v současnosti v Praze několik a najdete je i v některých dalších městech naší země.

Sake nebo pivo

Hodně lidí si myslí, že nevhodnější je typický japonský alkoholický nápoj Sake. Velkým omylem je, že Sake je rýžové víno nebo rýžová vodka. Možná, že vás překvapí, že je to spíše rýžové pivo. Je to logické, jelikož saké se vaří cestou kvašení. Takové pivo je na naše poměry a zvyklosti poměrně silné, neboť obsah lihu dosahuje až 20 %. K sushi se toto rýžové pivo, čili sake podává oproti našim zvyklostem teplé. Před konzumací se sake ohřívá na teplotu cca 40°C, neboť podle japonských kuchařů teplé sake lépe zvýrazní jemnou chuť sushi.

Sake se podává tradičně před jídlem, aby naladilo chuťové pohárky strávníka. V přestávkách mezi jednotlivými chody a podávanými druhy sushi se pije zelený čaj. Ten má schopnost zbavit naše ústa původní chutě a umožní tak vychutnat si další druh sushi. Zelený čaj má díky lehce trpké chutě schopnost dodat člověku sílu a nabít ho energií na celý den.

Kromě toho se k sushi výborně hodí pivo. Leckoho může překvapit, že právě pivo je v Japonsku nejoblíbenějším nápojem k sushi. Kdo pivu příliš neholduje, může ho vyměnit za suché bílé víno. Japonci také milují švestkové víno. Zkušení gurmáni preferují japonské švestkové víno, které je velice lahodné a k sushi se podle nich náramně hodí.

telefon
telefon 777 970 030