Sushi a zdraví

Sushi je japonským národním jídlem a jeho prospěch pro zdraví je nezpochybnitelným faktem. Možná proto patří Japonci mezi národ, který má nejstarší obyvatele na světě. Kvalita suroviny, které obsahuje Sushi má pro náš organismus velmi cenné složky a vitamíny, které pomáhají tělu udržovat tu správnou rovnováhu a posilují tak naši imunitu. Suroviny obsažené v sushi jsou dobře kombinovány a díky tomu mají vliv na širokou řadu nemocí, jako je mozková mrtvice, infarkt, vysoký krevní tlak, cholesterol a další neduhy moderní doby.

Obzvláště pokud pracujete dlouho do noci nebo máte vysoký přísun stresu, byste si měli dopřávat sushi ve větší míře než je obvyklé. Hlavní složkou sushi jsou čerstvé ryby, které nám svými látkami prospívají více než dobře. Ryby totiž obsahují vitamíny B12, A, D, C a proteiny, které jsou pro naše tělo velmi důležité. Například protein z ryb je skvělou prevencí proti mozkové mrtvici, infarktu, křečovým žilám či onemocnění kloubů. Kromě toho se snižuje i hladina cholesterolu v krvi, a jestliže bojujete s nadváhou, pravidelná konzumace sushi by vám měla pomoci redukovat nadváhu.

Kromě již zmíněného proteinu obsahuje sushi i řadu vitamínů, které nám pomáhají k lepšímu zdraví. Například vitamín B12 pomáhá ke správné tvorbě krve a má pozitivní vliv na nervový systém. Vitamín A se zase postará o dokonalý zrak a zabraňuje šerosleposti. Vitamín D nám hlídá správnou hladinu vápníku a fosforu. Nakonec zde máme známí vitamín C, který je nezbytný ke spokojenému životu a tělesné kondici.

Pokud byste tedy rádi ochutnali sushi a prospěli tak svému zdraví, můžete navštívit různé Restaurace Sushi, které nabízejí i rozvoz Sushi. Největší koncentrací výborných restaurací nabízí Sushi Praha, ale kvalitní restaurace s vynikajícím sushi najdete i v menších městech.

telefon
telefon 777 970 030