Uramaki sushi

Pod pojmem sushi si každý představí tradiční a typický japonský pokrm, který obvykle tvoří rýže, ryba a další suroviny zabalené v plátku mořské řasy. Ovšem uramaki sushi je něco úplně jiného.

Vlastně je to obrácené sushi, nebo také sushi naruby a vůbec to není tradiční japonský pokrm. Uramaki sushi vzniklo na konci šedesátých let minulého století v Los Angeleském „Malém Tokiu“. Údajně tento pokrm vymyslel kuchař Mashita. Ve Spojených státech tehdy začaly vznikat sushi bary, které se snažily přilákat konzervativní Američany. Jelikož se Američanům nelíbila řasa nori, dostal Mashita geniální nápad, schovat řasu dovnitř sushi. A tak vznikla první ura-maki sushi. Nejznámější v této kategorii je proto California roll, na kterou existuje spousta receptů. Vždy by ale měla obsahovat lososa, avokádo a jako ozdobu majonézu. Jelikož receptů na uramaki sushi je velké množství, poskytuje tento druh sushi obrovský prostor pro fantazii profesionálních i amatérských kuchařů.

Nejobvyklejší podobou uramaki sushi, čili obráceného sushi, je rýže zvenku na ruličce, ozdobená sezamem, kaviárem tobico nebo například plátkem syrové ryby, nejčastěji syrovým nebo i uzeným lososem. Uramaki bývá v podstatě rolka obalená plátky čerstvého lososa a tuňáka, krevety, chřest a japonská majonéza, nebo rolka s grilovaným lososem, jindy to může být rolka naplněná zeleninou a dalšími surovinami podle nabídky dne nebo rolka s restovanou krevetou, mangem a sýrem.

Uramaki sushi si dnes můžete koupit nebo si ji můžete připravit i sami doma. Je k tomu potřeba nakoupit příslušné suroviny. Uramaki, neboli obrácená sushi je rolka, která má mořskou řasu uvnitř společně s rybou, mořskými plody nebo zeleninou a rýže je nahoře. Hotovou rolku můžete posypat kaviárem, sezamem a ještě přizdobit plátky ryby nebo zeleniny. Podle použitých surovin a ingrediencí se pak rozlišují různé varianty uramaki, jako je california roll, golden california roll, teppura roll, super shrimp roll, avocado roll, rainbow roll, lion king, dragon roll a ebi roll.

telefon
telefon 777 970 030